Zpět

30/ Ing. Jan Horníček

konstruktér-vývojář ŠKODA-Auto a.s. /Rychnov nad Kněžnou, KDU-ČSL/
Na kandidátce Koalice pro Královéhradecký kraj nejsem z osobních ambicí, ale proto, abych prosazoval věci, které považuji za zcela zásadní.
V dnešním chvatu a zmatku je potřeba se především zastavit a uvědomit si, že existují globální problémy, které si vyžadují okamžitá řešení, aby nebylo pozdě. Jde o klimatické změny způsobené člověkem – nedostatek vody, dramatický úbytek úrodné půdy, rostlinných a živočišných druhů atd. Proto bych se rád věnoval životnímu prostředí, zachování krajiny a udržitelnému rozvoji.
 
Je mi 58 let, narodil jsem se sice v severních Čechách, většinu svého života jsem však prožil v podhůří Orlických hor, v Rychnově nad Kněžnou, kam jsem odešel po ukončení strojní fakulty ČVUT v Praze za zaměstnáním. Celý svůj dosavadní pracovní život jsem spojil s automobilkou v Kvasinách, kde posledních 28 let pracuji ve vývoji. Mám 5 synů (s jedinou manželkou). Mám rád přírodu, zajímá mě historie, ve volném čase rád čtu a věnuji se sborovému zpěvu.
V našem regionu jsem díky svému zaměstnání ale i zájmům a aktivitám celkem známou osobností (straník, zvoník, zpěvák, šachista, mnohonásobný účastník a vítěz soutěží o nejnižší spotřebu vozidla), snad pozitivně. Z 30. místa na kandidátce samozřejmě neočekávám, že bych byl do krajského zastupitelstva zvolen, svým jménem můžu ale koalici přispět k dobrému výsledku.
Pokud by přesto voliči rozhodli jinak, pak doufám, že bych zůstal stejně normálním člověkem, jako dosud, který není odtržen od problémů obyčejných lidí.
Křesťanskodemokratická politika je zdravě konzervativní, nelze tedy ode mne očekávat žádnou revoluci. Pokud nám jde o řešení konkrétního problému, musíme se přece na základním směrování shodnout s většinou lidí. A koalice dokazuje, že pro dobrou věc je lepší se domluvit než se hádat.
    
Jaké jsou mé priority v rámci kraje 
Životní prostředí

Občanská angažovanost a působení v komisích a výborech, v orgánech společností 
  • 2. volební období zastupitel města RK 
  • dlouholetý předseda MO RK a mpř. OV KDU-ČSL RK
  • v posledních letech tajemník OV KDU-ČSL RK
  • člen celostátní komise ŽP KDU-ČSL