Zpět

Bc. Karel Klíma

KDU-ČSL, radní s gescí za vodní hospodářství, životní prostředí a zemědělství

Rodina
V Hostinném žijeme 32 let společně s manželkou Milenou. Dnes již máme odpovědnost jen za jedno z našich čtyř dětí. Syn Adam studuje na MU v Brně. Hostinné je rodným místem našich dětí, je našim domovem. S celým územím Horního Labe a Podkrkonoší jsme dnes velmi silně spojeni.

Vzdělání
Vystudoval jsem obor pozemní stavby na stavební průmyslové škole v Havlíčkově Brodě a po roce 1989 pokračoval bakalářským studiem veřejné správy na Právnické fakultě MU v Brně. Profese Pracoval jsem v oblasti řízení stavební výroby jako mistr, stavbyvedoucí a později vedl stavební úřad. V roce 1990 se stal starostou města Hostinné a tuto profesi vykonával až do roku 2014 s přestávkou čtyř let. V mezidobí 2000-2004 jsem byl členem rady kraje s odpovědností za oblast plánování a investic.

Současnost
Dnes pracuji pro město Pilníkov, jedno z nejmenších, ale zajímavých historických měst kraje. Jako investiční technik se zabývám vším, co v této oblasti město potřebuje. Mohu tak uplatnit své dosavadní zkušenosti. Tato práce dává smysl i radost. S královéhradeckým krajem jsem od jeho vzniku stále v kontaktu ať již prací ve výborech nebo jako člen správní rady ZOO Dvůr Králové a.s.

Co mě baví
Baví mě má stavebně-technická profese v kombinaci s veřejnou správou. Jsem rád, že mám dnes více času číst kvalitnější literaturu, než jsou zákony a vyhlášky. Mám radost, že řada věcí, na kterých jsem se podílel v Hostinném i v rámci kraje má smysl a čas to potvrdil.

Co bych rád přinesl Královéhradeckému kraji
Schopnost a odvahu vidět za horizont jednoho volebního období. Praktickou zkušenost v oblasti regionálního rozvoje a investic, empatii pro občany a obecní samosprávy. Nutné změny musí přinášet nové hodnoty, ne chaos.

Co nechci dělat
Činnosti, které nestojí na poctivých nohou. Dobré domy se staví na skále, ne na písku.

Na závěr
Nestydím se zato, že jsem vedle svého zaměstnání také politik. Je to práce stejně důležitá a potřebná, jako práce klempíře, učitele či uklízečky. Je to umění propojit rozdílné zájmy uvnitř společnosti, naplnění jejího očekávání a zajištění podmínek pro její další život.

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.