Zpět

Bc. Hana Nedvědová

HDK, starostka Hronova, členka výboru pro regionální rozvoj a cestovní ruch

Rodina
Mám dvě dospělé děti, dceru Hanu a syna Jiřího, jsem rozvedená. Dcera pracuje jako manažerka v mezinárodní společnosti v Praze, syn si v Hronově vybudoval vlastní malou obchodní firmu.

Vzdělání
Vystudovala jsem Střední ekonomickou školu v Náchodě, v roce 2012 jsem získala titul bakalář na Pedagogické fakultě v Hradci Králové v oboru Sociální komunikace ve státní správě.

Profese
Po maturitě jsem pracovala v hronovské hotelové škole jako účetní, vychovatelka na domově mládeže, ale také jako učitelka odborných předmětů a asistentka ředitele. Od roku 1995 jsem pracovala jako moderátorka v regionálním rádiu. V roce 1998 jsem byla zvolena starostkou města Hronova.

Současnost
Funkci starostky vykonávám již páté volební období a důvěry, kterou mi lidé dali, si nesmírně vážím. Komunální politika pro mě byla na začátku velkou neznámou. Dnes vím, že vynaložené úsilí, abych funkci starostky zvládla, stálo za to. Mám svou práci velmi ráda. Přináší radosti, starosti, setkání s lidmi, každý den se musím něco nového učit. Politik má jediné pravdivé zrcadlo, které mu říká, zda to, co dělá, dělá dobře. Tím zrcadlem jsou volby. Těší mě, že jsem u svých spoluobčanů – voličů opakovaně uspěla. V komunálních volbách jsem až do roku 2010 kandidovala za ODS, ze které jsem v roce 2012 odešla. Jsem ale člověkem, který se zajímá o to, jaká je naše zem, kraj i město, ve kterém žiji já, mí nejbližší, my všichni. A právě to byl impuls k tomu, abych založila politické hnutí Patrioti, které se ucházelo o přízeň voličů při volbách do kraje již před čtyřmi lety. Zůstali jsme těsně pod hranicí zisku mandátů. A tak jsme se rozhodli spojit síly s tradičním a důvěryhodným subjektem – Koalicí pro Královéhradecký kraj.

Co mě baví
Život není jen práce, ale také rodina, záliby, koníčky. Funkce starostky je velmi časově náročná, ale pokud se najde chvilka, pak ráda sáhnu po hezké knížce, posedím s přáteli, dělá mi potěšení vařit pro své nejbližší. Mám ráda, když je rodina pohromadě. Nade vše miluji plavání a moře, ale i „rýpání se v záhoncích“ na malé rodinné zahradě

Co bych ráda přinesla Královéhradeckému kraji
Věřím, že správa kraje je podobná správě města nebo obce. Chci zúročit své zkušenosti z vedení hronovské radnice. Ve volebním období 2004 – 2008 jsem krajskou zastupitelkou byla a nejbližší mi byla oblast školství. Pokud dostanu šanci, ráda bych se této problematice věnovala i nadále. Myslím si, že problémů k řešení je v oblasti školství víc než dost.

Co nechci dělat
Nečinně přihlížet a jen nadávat, že něco nefunguje nebo nejde. To neumím.

A na závěr
Mé životní krédo zní: Co Tě nezabije, to Tě posílí. V mém případě to není jen pár slov... Nebylo mi ani čtyřicet let, když jsem se pomyslné smrti dotkla. Díky lékařům z Fakultní nemocnice v Hradci Králové jsem svou smrt opravdu přežila. Od té doby si vážím úplně jiných věcí, vnímám svět jinak. A jaká vlastně jsem? Jsem ženská, která se nechce stydět za to, že je politikem. Věřím, že se dá politika dělat slušně, člověk nemusí krást, podplácet, brát úplatky. I politik může chodit klidně spát. Já i po osmnácti letech v komunální politice spím klidně!